Nový přírustek do sbírky

Ahoj děcka, je tu něco, co jste určitě už ani nečekali – nový příspěvek. Od doby mého posledního textu proteklo potokem v naší vsi opravdu hodně vody, a to i přesto, že se jeho průtok za normálního stavu pohybuje asi jen okolo šesti cm3 za hodinu. Po té co se den se dnem, týdnem s týdnem a měsíc s měsícem sešly, podařilo se i mě také trochu pokročit ve svých plánech. Nastal tedy ten správný čas podělit se s vámi o novinky, které za dobu mé zdejší, troufám si říci, až vyčerpávající apatické aktivity nastaly.

Nejprve vás potěším

Abych vám hned na úvod zlepšil náladu, začnu nejprve tím špatným, co mě v poslední době potkalo. Zcela jistě vás potěší skutečnost, že ani blog Ovšemmožném, ani služba Články-v-aukci netvoří žádný zisk. U blogu to moc nechápu, protože se mu, přísahám, věnuji (jak jsem již zmínil v samém úvodu postu) apaticky téměř každý den. Odměna, která by za tuto dřinu měla tryskat z prokliků na reklamní bannery proudem, ovšem nepřichází. Nemá ani cenu se o návštěvnosti a z ní plynoucích příjmech rozepisovat, protože je méněspíšvíce nulová.

Vinu přikládám kvalitě zde umístěných reklam, které nejspíš nedokáží dostatečně nalákat čtenáře k tomu, aby na ně kliknuli. Mé původní přání, že by každý z návštěvníků tohoto webu odcházel po přečtení blogu spokojeně na nějakou další zajímavou stránku, která by ho zaujmula svým sdělením v reklamním banneru, se tedy nevyplnilo. Možná se to ale ještě změní. Až dočtete tento dnešní příspěvek, schválně se porozhlédněte po okolo rozmístěných reklamách, třeba některá po jejich důkladném prozkoumání skutečně zaujme.

Články v aukciU Článků v aukci mě neúspěch mrzí o něco více, protože jsem si od této služby mnohé sliboval a jsem stále přesvědčen o tom, že je to dobrý projekt. Krátce po spuštění Článků v aukci se svým pojetím mého nápadu ovšem přispěchalo hned několik zavedených služeb v oblasti copywritingu, což pro Články v aukci nemohlo znamenat nic dobrého. I tak se ale od spuštění služby podařilo prodat v aukcích více než sedmdesát článků (z nichž jsem zhruba třetinu odkoupil sám pro server SOOM.cz) a projekt se tak přiblížil k pohádkovému zisku -20.000,-Kč (slovy: mínusdvacettisíckč). Uvidíme, jestli se zatuhlé soukolí Článků v aukci ještě někdy v budoucnu rozhýbe, nebo zda zůstane v současném stavu zaseklé již navždy.

Musím vás ale i trochu zklamat

Ale co… člověk se musí poučit a jít zase dál. A tak jsem šel. A šel. A šel. A šel. A došel k závěru, že nejlepším z dalších projektů, který by mohl přijít na řadu, bude škola hackingu. Hacking je oblast, které (věřím že) rozumím mnohem více než PR, a ve které mám co nabídnout. Hned po spuštění Článků v aukci jsem se tedy vrhnul na přípravu kurzů. Času nebylo mnoho, protože jsem během tohoto období dostal zároveň nabídku vyučovat kurzy webhackingu v GOPASu. I když jsem již měl školení rozpracované, trvalo ještě dobrých pár měsíců, než jsem byl s výsledkem opravdu spokojený. Podařilo se vytvořit ukázkovou aplikaci plnou nejrůznějších webových zranitelností a skoro dvě stovky slajdů.

Z reakcí účastníků prvního kurzu, který proběhl v červnu, vyplynulo, že byl kurz jedinečný, dobře připravený a naprosto splnil očekávání studentů. Reakce byly prostě takové, že bych se docela rád tohoto kurzu i sám zúčastnil. Počkat… Já tam vlastně byl. Tak nic. Po tak dlouhé době, co všichni každý váš krok jen hatujou, trocha toho úspěchu prostě potěší, a proto ho nemohu nezmínit. Rád vám jím alespoň trochu pokazím tu dobrou náladu, do které jste se dostali při čtení předchozího odstavce 🙂

Hacker Academy

Spokojenost účastníků kurzu mě utvrdila v tom, že spuštění školy hackingu není vůbec špatný nápad. Dotažení nového webu jsem tedy věnoval dalších pár týdnů a ve středu jsem konečně zveřejnil hotové dílo nesoucí název Hacker Academy. Aktuálně jsou v nabídce kurzy webhackingu a to nejen v podobě face to face kurzů, ale také jako on-line semináře. Všechna probíraná látka je doplněna mnoha praktickými příklady, na kterých si mohou účastníci kurzů vše hned pěkně vyzkoušet v praxi. Je to prostě hodně detailní a propracované a věřím, že se to bude líbit. Časem bych chtěl nabídku kurzů dále rozšiřovat a hlavně by nebyla k zahození ani spolupráce s dalšími lektory.

Hacker Academy

Mimochodem: Pokud byste chtěli nabízené kurzy absolvovat zcela zdarma, máte k tomu jedinečnou příležitost v rámci velké prázdninové soutěže. Stačí, když navštívíte facebookové stránky Hacker Academy, stanete se fanouškem a nasdílíte na svém FB profilu alespoň jeden z tamních statusů. Své šance můžete dále zvyšovat pravidelným sdílením nových statusů během celých prázdnin. Posledního srpna pak vylosuji z účastníků soutěže tři, kteří obdrží poukázku na kurzy v hodnotě 5.000,-Kč dle vlastního výběru. Ať už vám půjde o výhru, nebo mi třeba budete chtít jen pomoci v mém úsilí, budu velice rád, když statusy Hacker Academy nasdílíte. Děkuji vám za to.

Co čeká za rohem

Věřte, že mi po vás bude opravdu hodně smutno, ale patrně se zase na nějakou dobu odmlčím. Po prázdninách mě čeká spousty práce a já bych do té doby chtěl stihnout rozjet ještě další projekt, který na mou pozornost čeká už také nějaký ten pátek. Nerad bych ho svým přehlížením rozčílil. Projekty, kterým se nevěnujete, totiž dokáží být ještě neodbytnější, než vaše partnerka a mohou vám třeba bránit ve spánku. A to já bych opravdu nerad, já spím moc rád…

Na závěr ještě jedna kontrolní otázka pro ty, kteří dočetli až sem: Pamatujete si ještě, jakým způsobem máte opustit tuto stránku? Pokud se budete snažit vy, budu se o to víc snažit i já, a další příspěvek zde přibude třeba hned zítra 🙂