Otázky, odpovědi a komentáře

Dnešní den přinesl několik komentářů k zamyšlení a otázek a zodpovězení. Dříve než Vám představím dnes provedené úkony a seznámím vás s aktuálním přehledem návštěvnosti, zaměřím se nejprve na vaše dnešní reakce a připomínky.

Výměna PR článků je sice dobrý nápad, ale jinak blbost

Do těchto slov by se dal ve zkratce shrnout příspěvek Marty Vechetové, která včerejší post okomentovala na Facebooku:

ten vas napat na vymenu odkazu skrz pr clanky je dobry, ale vubec tomu technicky nerozumite, takze vam to spis uskodi..

Je škoda, že se Marta více nerozepsala, protože mě její komentář zaujal. Nezbývá mi tedy, než přebrat příspěvek po svém a popsat, jak jsem jej pochopil já. Třeba to v dalších komentářích bude uvedeno na pravou mírou, pokud se pletu.

Jsem si vědom toho, že Google penalizuje weby, ze kterých vede více odkazů, než je na nich umístěno samotného textu, nebo ty, které nějakým způsobem porušují zákon. Právě proto jsem chtěl výměnu odkazů provést výměnou článků s aktivním linkem, než jen prosté vystavení odkazu. Neznám sice přesně algoritmy Googlu, které říkají kolik odkazů může být umístěno na stránce, a jak přesně dlouhý by měl nejlépe text s odkazem být. Počítal jsem s nějakou rozumnou mírou, kterou jsem použil například i já u mnou vystavených článků v nově vzniklé rubrice O všem možném.

Má nabídka na výměnu PR článků je každopádně stále platná. Udržujte při tom ale, prosím, alespoň takovou kvalitu, jako mají mnou zveřejňované články ve výše uvedené nové rubrice. Zda je to blbost, nebo to bude mít nějaký efekt, ukáže čas… jde přeci o experiment…

Rád bych si pořídil doménu a webhosting, ale nevím kde a jak

Toto je jeden z dotazů, který jsem od vás rovněž obdržel. Vězte,že na zaregistrování domény není nic složitého. Stačí navštívit některou ze společností, které se jejich prodejem zabývají a v jejich vyhledávači na webu zjistit, zda je vámi požadovaná doména volná. Pokud máte to štěstí a vytoužený název je k dispozici, jednoduše na pár kliknutí vytvoříte objednávku a po úhradě odpovídající částky je doména na zvolený čas vaše.

Ze společností nabízejících prodej doménových jmen vám mohu doporučit například Wedos, který je jedním z předních prodejců doménových jmen, webhostingu, a souvisejících služeb u nás. Mé zkušenosti s Wedos byly vždy vesměs kladné, a pokud tento artikl nakoupíte právě u této společnosti, věřím, že budete spokojeni. Aktuálně navíc mají také super akce, na kterých lze hezkých pár korun ušetřit.

Máte-li zájem o služby od Wedos, můžete k přechodu použít například tento odkaz:

Jak přidat stránku do více katalogů současně

Na tento dotaz musím hned ze začátku odpovědět, že přidání do katalogů nebude mít s největší pravděpodobností žávný vliv na změnu pagerangu. Může to ale mít nějaký vliv na ostatní vyhledávače, a navíc je to nejrychlejší způsob, jak dát o svém novém webu vědět. Pokud si přejete, aby přidání mělo opravdu nějaký význam, pak byste se měli poohlédnout spíše po oborových katalozích. Možná se k tomuto tématu bude lépe hodit uvést nějaké to čtení na dlouhý letní večer.

Osobně jsem k registraci použil služby, které jsou na webu k nalezení zadáním výrazu „registrace do katalogů“ a které své služby nabízejí zdarma. Jimi jsem tento blog zaregistroval asi do dvaceti katalogů, ale zatím jsem neověřoval úspěšnost. Na jméno použité služby se mě ale neptejte. Vyhledal jsem ji na Googlu a skleróza je mocná čarodějka. Při používání podobných služeb hlavně nezapomínejte na bezpečnost a pokud po vás bude vyžadováno zadání nějakých osobních údajů, raději službu opusťte.

Příspěvek byl publikován v rubrice O všem možném a jeho autorem je ccuminn. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.