Přestávám počítat dny

Zlí jazykové na základě dlouho neaktualizovaných hodnot Google Page Ranku předpovídali konec tomuto typu ohodnocování webů. Jak se ale nakonec ukázalo, nic takového neměl Google v úmyslu, a po dlouhé době nečinnosti provedl konečně přepočet. Tento blog tak rázem povyskočil z PR 0 na PR 3, což je mnohem vyšší hodnota, než jsem si kdy dokázal představit.

Jak jste si ale nemohli nevšimnout, poslední dobou se blogu příliš nevěnuji, a své plány, které jsem s experimentem měl, jsem skutečně definitivně odpískal. Dávám tak za pravdu všem, kteří tento konec již od samého začátku hlásali, a gratuluji jim k výhře v případě, že se s někým o finiši tohoto blogu vsadili.

Nechci tím ovšem žádným způsobem naznačit, že by měl tento blog úplně zaniknout. To v žádném případě. Jen prostě bude plnit trochu jinou funkci, než byla původně zamýšlena. Blog se mi totiž dobře osvědčil jako odkladiště mých bulvárních textů, které mám potřebu jednou za čas zplodit, a k jejiž publikování nemám na ostatních svých webech ten správný prostor. Navíc se určitě jednou dostanu k realizaci dříve zmíněných myšlenek, na které jsem vás navnadil, a o které se s vámi časem velice rád podělím. Nápady se od doby mého posledního postu poměrně rozmnožily, a tak by bylo jakékoliv rušení blogu nesmyslné. Nemluvě o tom, že po přepočtu PR začaly dokonce přicházet nabídky na umístění reklamy.

Pokud se ptáte, proč jsem se rozhodl experiment odpískat, a co že to dělám důležitějšího, pak vězte, že práce je víc než dost. Nebudu vás zatěžovat vším, co se od mé poslední návštěvy událo, ale rád bych se zmínil alespoň o té nejdůležitější a největší změně v mých preferencích.

V době těsně před předčasnými volbami do sněmovny, které proběhly letos v říjnu, jsem se blíže seznamoval s programy jednotlivých stran a přemýšlel jsem nad tím, komu odevzdám svůj hlas. Při tomto předvolebním průzkumu mě velice zaujal program České pirátské strany. Přestože jsem do té doby považoval Piráty pouze za sebranku puberťáků, byl jsem jejich programem fascinován. S pirátským programem jsem se dokázal téměř plně ztotožnit a těch několik pár výjimek, které mi v něm zcela neseděly, se přeci mohu pokusit změnit.

O svém volebním hlasu jsem měl tedy jasno a Piráti jej nezískali pouze ode mne, ale i od desítek mých známých, a rodinných příslušníků, se kterými jsem měl možnost program detailně rozebrat. Volby sice dopadly, tak jak, dopadly, ale má následující cesta byla v tuto chvíli již vytyčená. Je potřeba doladit pirátský program a více zviditelnit a přiblížit tuto stranu ostatním. Na webu jsem našel datum nejbližší schůze Pirátské strany ve svém kraji a běžel jsem se jí i s vyplněnou přihláškou zúčastnit.

pirati

Po té, co jsem se blíže seznámil nejen s členy krajského sdružení, ale i s principy fungování strany, jsem neváhal a kandidoval jsem do krajského předsednictva. To totiž po volbách, tak jak jim to předepisuje nepsané pravidlo, složilo funkce, aby umožnilo nástup novým zájemcům. Ve volbách do předsednictva se mi podařilo získat dostatečný počet členských hlasů, a zasedl jsem tak na pozici prvního místopředsedy Pirátské strany v našem kraji. Svou energii tedy nyní naplno využívám právě k tomu, aby tato strana byla obyvatelům naší země prospěšná, a v příštích volbách se konečně dostala do poslanecké sněmovny. Do té doby nás ale čekají ještě volby do europarlamentu a do obecních zastupitelstev. Práce bude tedy jistě více než dost.

Záměrně jsem se dnes nezmínil o svých nových nápadech a myšlenkách, které, jak správně předpokládáte, jsou, ale není čas na jejich realizaci. Vstupem do strany jsem naštěstí získal spoustu nových přátel, kteří s jejich realizací rádi vypomohou, uvidíli-li jejich prospěšnost a kvalitu. Při psaní jsem se dnes také raději nenechával příliš strhnout emocemi, aby mě pak zase někdo na Facebooku nenařkl z toho, že píšu své posty zhulenej 🙂

Pokud by vás ale přeci jen zajímalo, co konkrétně v našem krajském sdružení aktuálně řešíme, můžete navštívit náš web, kde jsou veřejně k dispozici všechny zápisy z našich zasedání a mnoho dalších informací. Určitě vás budu o své činnosti jednou za čas informovat také prostřednictvím tohoto blogu. Nezapomeňte se proto vracet 🙂

Závěrem dnešního postu mi zbývá už jen popřát vám klidné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a šťastný Nový rok.

Příspěvek byl publikován v rubrice O všem možném a jeho autorem je ccuminn. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.