První výdaj

Sotva jsem začal, už tu mám první výdaj. Není naštěstí nijak veliký a já se bez problémů vejdu do plánované ztráty 500Kč, kterou jsem si pro první měsíc naplánoval. Jedná se o výdaj ve výši 151Kč vč.DPH na pořízení domény ovsemmoznem.cz, na které budu tento blog provozovat.

Naštěstí mám k dispozici VPS, na který jsem mohl stránky umístit. Kdyby tomu tak nebylo musel bych si zaplatit nějaký webhosting, nebo bych se musel uchýlit pod křídla některého z dostupných free webhostingů.

Z nabídky zdarma nabízených redakčních systémů jsem pro tento blog zvolil WordPress. Důvodem byla snaha držet se motta „s co nejmenším úsilím“, které jsem si předsevzal, a kterému tento RS naprosto vyhovuje. Blog se tak podařilo spustit zhruba během dvou hodin.

Mým hlavním cílem se pro následujících několik dnů stane šíření odkazů směřujících na tento blog po internetu tak, abych na toto místo nalákal co nejvíce návštěvníků a současně tak vytvořil zpětné odkazy, které mi pomohou zvednout Pagerank a SeznamRank. Jejich hodnoty totiž budou v budoucnu pro získání očekávaného výdělku prioritní.

Zítra mě tedy čeká rozhazování odkázů po diskuzních fórech a registrace blogu do různých webových katalogů. Neopomenu ani vytvořit stránce profily na sociálních sítích, kde mi s propagací snad pomůže viralita.

I vy mi můžete v mém snažení pomoci. Stačí, pokud se o tomto blogu zmíníte na webech, které navštěvujete, a ve svých profilech na sociálních sítích. Značně mi tím tuto asi nejnáročnější část cesty usnadníte.

Mám za sebou první 3 hodiny práce a první úspěchy v podobě funkčního blogu. Zítra si opět povíme, co a jak se podařilo, a na čem bude ještě potřeba zapracovat.